Yükleniyor...

Gsm Sinyal Güçlendirici Kurulumu Nasıl Yapılır?

11.02.2015

Gsm Sinyal Güçlendirici Kurulumu Nasıl Yapılır?

1. Evin çatısında hiç bir engel olmadan antenimizi kurup sağlamlaştıralım ve kablomuzu antene takalım bağlantı yerine de güzelce elektrik bandı ile saralım ve kablomuzu dış cepheden veya arka cepheden veya binanın havalandırmasından aşağıya gönderelim veya pencerenin dışında sinyal kalitesinin iyi olduğu müsait bir alana takalım.

2.Çatı anteni kablo üzerinden tekrarlayıcı cihazdan (Bts veya Outdoor) portuna bağlayın,

3.Mantar anteni de tekrarlayıcı cihazdan (MOBİL veya MS veya İNDOOR) girişin bağlantı portuna bağlayın

4.Güç adaptörünü AC prizine takın ve kurulumu tamamlayın

5.Cihaza kaliteli sinyal gelmezse o zaman çatı anteni yönünü değiştirelim.

Cep telefonu sinyal güçlendirici, daha iyi arama ve veri performansı için bir cep telefonundaki alımı iyileştiren bir cihazdır.

Güçlendirici, sinyal kapsamını genişletmek için eve veya ofise yerleştirilebilir veya bir otomobil veya tekne gibi bir araca monte edilebilir.

Bir cep telefonu sinyal güçlendiricisinin en yaygın kullanımı evdedir. Dış anten, taşıyıcının baz istasyonundan gelen sinyali yakalar ve iç antene gönderir. Dahili anten daha sonra güçlendirilmiş hücresel sinyalleri yakındaki telefonlara, diğer cihazlara ve Wi-Fi erişim noktalarına gönderir ve bu sinyalleri bir Ethernet kablosu üzerinden İnternet Servis Sağlayıcısına (ISP) geri gönderir.

Bir cep telefonu sinyal güçlendirici (baz istasyonu olarak da bilinir), cep telefonu ile anten kulesi arasında iletilen cep telefonu sinyallerini güçlendiren bir cihazdır. İki tür cep telefonu güçlendirici vardır: dahili/iç anten güçlendiriciler ve harici/dış anten güçlendiriciler.

Cep telefonu sinyal güçlendirici, hücresel alımı iyileştirmek için evde kurduğunuz elektronik bir cihazdır. Cihaz zayıf bir hücresel sinyal alır, onu güçlendirir ve telefon ve tablet gibi kablosuz cihazlarınıza daha güçlü bir frekansta iletir.

Cep telefonu sinyal güçlendiricileri, cep telefonu sağlayıcınızın antenlerinden - tipik olarak bir telefon direği veya çatı gibi yakındaki bir binada bulunan - sinyali alarak bu sinyallerin gücünü artırarak ve daha sonra daha iyi bağlantı için bu sinyalleri bölgenize yeniden yayınlayarak çalışır.


Etiketler: